photo_2016-12-27_11-04-42
نوشته شده توسط movafaghan

دیدگاه افراد موفق به زندگی

دیدگاه افراد موفق به زندگی

برخی ار مردم به دلیل استفاده صحیح از ابزاری که در اختیار دارند به موفقیت می رسند, در اغلب موارد و در دراز مدت پیروزی و شکست بستگی به نوع برخورد و رویارویی ها با مشکلات و چالش ها ی به وجود امده دارد که چگونه بتوانیم انها را مدیریت و به گونه ی صحیحی باهاشون روبرو شویم.

احتمال اینکه اکثر مردم با معظلات و مسائلی که در ادامه مطلب در خصوصشان توضیح می دهیم برخورد کرده باشند و یا در اینده با انها مواجه شوند.

افراد موفق همیشه در تلاش هستند که مثبت اندیش باشند، به فعالیت خود در عرصه های موفقیت ادامه دهند و بر تمامی نظریه های منفی ای که از نگاه دیگران منجر به شکست می شود و غیر قابل حل می باشد فائق ایند.

بی شک شما هم می توانید اینگونه باشید.

برای اینکه مهم مسیر گردد از همین امروز دید و نگرش خود را به این موضوع تغییر دهید.

در خصوص موفقیت افراد که چطور قدر دانش و داشته های خود را می دانند مختصرا به شرح ذیل توضیح می دهیم.

۱.مواجهه با سختی مدیریت بحران 

مواجهه با سختی یا تعریف دیگر مدیریت بحران یعنی فرصتی بدست امده که بتوانیم تصمیم درستس از موضوع را به تصویر بکشیم و عمل ارزشمندی از خود به ثبت برسانیم. موقعیتهای که در زندگی برایتان پیش می اید را با روی باز بپذیرید تا به معنا و درک واقعی بحران و سختی برسید.

۲.ناکامی

در اکثر موارد هنگامی که برای مردم مشکلاتی به وجود می اید و به موفقیت نمی رسند پایان دنیا محسوب نمی شود و این مسئله را پلی می دانند به سوی ارزو و موفقیت های بزرگتر. زمانی که از موفقیت به ناکامی می رسیم تنها یک ارزو و یا یک ایده ای به شکست تبدیل شده و می توان با همت و پشت کار به ایداه ها و ارزوهای دیگر فکر کرد و به سرانجام رساند. ناکامی همیشه انتهای راه نیست و می تواند انگیزه ای ایجاد کند برای اینکه به تجربیات بیشتری دست پیدا کند و در شاخه های دیگر به موفقیت برسید. به تعریف برخی از بزرگان شکست عاملی برای ناامید است اما حرکت نکردن و نیز عدم کسب تجربیات جدید بدتر می باشد در نگاه کلی برای موفقیت به وجود امده در خصوص عدم پیروزی باید شکرگذار باشید زیرا بخشی از راه طی کرده اید

۳.نقد پذیری

گاهی مردم مواقعی انتقاد می کنند که چیزی برایشان مهم باشد،مواقعی که دیگران شما را در مرکز توجهشان قرار میدهند از نتیجه بهتری برخوردار می شوید. این امکان را دارید که ارائه صحیحتری از کارتان داشته باشد یا باعث می شوند متفاوت عمل کنید و نظرشان را تغییر دهید.

۴.تصمیمات

در بعضی از موارد امکان دارد استرس هایی تاشی از تعدد انتخاب برایتان اتفاق بیفتده و یا بر عکس این موضوع را هم تصور کنید اگر هیچگونه انتخابی نمی داشتید چه حسی پیدا می کردید؟ برای این انتخاب ها و تصمیماتی باید اتخاذ کنید،قدر دان باشید.

۵.دلخوری

دلخوری بیانگر دقت شما به موضوعی است. شروع همه نقاط عطف,اهمیت دادن است.

۶. احترام

به افرادی فکر کنید که از انها پیروی نمی کنید والگوی خود قرار نمی دهید . ان دسته ای از افرادی که برای شما قابل احترام هستند ازشون تشکر کنید و به انها از احساس خوبتان نسبت بهشون بگوئید.

۷.جنگیدن

 منظور از جنگیدن, مبارزه های عمدی است,مانند انتخاقب کوشیدن و سخت کار کردن یا از خود گذشتگی برای اشخاص سهم زندگیتان زمانی که برای هدفی می جنگید و تحمل می کنید,چهارچوب باورهایی که از خودتان به وجود اورده اید را گسترش و شایستگی خودتان را بیشتر کنید و در بعضی مواقع این جدل ها باعث می شوند شما درک خوبی از اهمیت موضوع را نبینید. در همین کشمکشها شما متوجه می شوید چه کسی هستید و یا چه کسی خواهید بود.

۸.صبور بودن

شاید صبور بودن خیلی خوشایند نباشد اما انتظار کشیدن هست.

برای مثال، تحقیقات نشان داده اند که بیش ترین شادی تعطیلات، برنامه ریزی قبل از آن است. و شادی حاصل از آن به طور میانگین تا ۸ هفته طول می کشد.

پس از تعطیلات، سطح شادی تا سطح اولیه اش پایین می آید (معمولا چند روز بعد از تعطیلات) و سطح شادی مردمی که به تعطیلات رفته اند همانند آن هایی می شود که نرفتند.

برای این انتظار قدردان باشید (مخصوصا برای چیزی که خیلی آن را می خواهید)

۹.پیشمانی

به مواردی فکر کنید که آرزو می کردید آنها را بهتر انجام داده بودید و یا به شکل متفاوتی مدیریت شان می کردید. یا به چیزی فکر کنید که انجام دادید اما آرزو می کنید که ای کاش نمی کردید.

دردناک است؟ حتما و البته انگیزه بخش است.

از آن انگیزه همین امروز استفاده کنید. با دوستی که مدت ها در تماس نبودید تماس بگیرید؛ با خانواده ارتباط برقرارکنید؛ بزرگوار باشید و شما عذرخواهی کنید. کاری را که آرزو می کردید را انجام دهید.

نتایج حاصل از این کار، شما را شکر گزار خواهد کرد.

۱۰.خانواده

نگاهی به اطراف تان بیاندازید. عمو پرخوری می کند، زن عمو نمی تواند کنجکاوی نکند، خواهرتان با شما کشمکش دارد و پدرتان با شما مانند یک کودک رفتار می کند.

شاید این رفتارها آزاردهنده باشند اما یقین داشته باشید وقتی این ها کنار شما نباشند، دلتنگ شان می شوید. سعی کنید خوبی ها را در هر کدام ببینید و برای داشتن این خانواده قدردان باشید. چرا که مردم زیادی آرزوی داشتن خانواده ی شما را دارند.

۱۱.همین الان

از آنجایی که همین الان در حال خواندن این مقاله هستید، پس واضح است که می توانید زمانی را برای فکر کردن، بهبود دادن خودتان، ایده پردازی و برقراری ارتباط با دوستان یا خانواده اختصاص دهید.

زمان مهم ترین دستاورد شماست پس برای همین لحظه شکر گزار باشید. زمان می تواند همه چیز را ممکن کند. آن را هدر ندهید.

پاسخ دهید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند