brands
نوشته شده توسط movafaghan

خود حقیقی مان را بپذیریم

خود حقیقی مان را بپذیریم

مرگ بر آمریکا؟ جمله ای که چندین سال است در حال شنیدن آن هستیم. خوب مرگ بر آن،‌ننگ بر آن.  باشد یا نباشد. آیا این گره گشای مشکلات اقتصادی است. نه، همان آمریکایی ملعون با بکار گیری از نوابغ اقتصادی مدیریت تبدیل به شماره یک اقتصاد جهان گردیده است. کشوری که تولید ناخالص آن تا سال ۲۰۱۴ در حدود بیش از ۱۸ تریلیون دلار بوده است. در صورتی که ما با غفلت فراوان کمی بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار تولید بوده است. متاسفانه با این طرز فکر و این نوع مدیریت اقتصادی نتیجه جز شکست نصیب هیچ کداممان نخواهد شد. کافیست به آمار و ارقام فوربس توجه داشته باشیم جایی که ۸ برند ارزشمند جهان از ۱۰ برند آن آمریکایی هستند و فقط سامسونگ و موبایل چین در این فهرست حضور دارند و متاسفانه کشور ما با این حجم وسیع از نیروی جوان جایی نه در ۱۰ برند بلکه در ۱۰۰ برند و کمتر از آن هم ندارد و این نشان از یکه تازی قدرت اقتصادی جهان است.

کشور عزیزمان کجاست؟ چرا یاد گرفته ایم دائم به نمی توانم ها و نمی شود ها پیش بریم. متاسفانه سهل انگاری مدیران ارشدمان باعث این عقب ماندگی شده و نتوانستیم جایگاهی مناسب در اقتصاد جهان داشته باشیم. نکته جالب اینجاست شرکت سامسونگ با در اختیار داشتن سهم ۲۵ درصدی از تولید چین با حجم تولید ایران تقریبا با کمی اختلاف برابری می کند و این همان لحظه است که باید احساس خطر کنیم و بایستی نگران آینده باشیم.

اگر ما بپذیریم که در حال حاضر چه جایگاهی را در جهان در اختیار داریم و بدانیم شایسته چه جایگاهی هستیم، می توانیم با برنامه ریزی صحیح و بهره مندی از مشاورین اقتصادی درجه یک آنده بی نظیری رو برای اقتصاد کشورمان و تک تک مردمان سرزمینمان بسازیم و در صدر اقتصاد جهان جا خوش کنیم،‌به شرط آنکه بپذیریم منابع مان رو به اتمام است.

 

پاسخ دهید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند